Neden “Tekbir Minarecilik”

          Yapı işlerinde ucuz işçilik,ucuz malzeme ile yapılan yapılar yakın tarihimizde çok üzücü olaylara neden olmuştur. Tekbir minarecilik olarak kaliteli işçiliği, malzeme kalitesinden ödün vermeden en sağlam yapıları yapmakta ve ilk günden bu güne kadar yaptığı eserlerde deprem bölgelerinde olanlarda dahil olmak üzere en ufak bir tahribat olmayışının haklı gururunu yaşamaktadır.     

          Nedenlerden Bazıları:

          – Tekbir minarecilik minare inşaatında kullanacağı demirleri özenle seçerek minarenin esnemesi hesaplarını çok ince yöntemlerle yapmaktadır. 

          – Tekbir minarecilik minarede kullanacağı çakılı ve çimontoyu, bizzat giderek kendisi seçmekte ve inşa edeceği minare için gereken tüm fedakarlığı göstermektedir.

         – Minarelerde düzgünlük göze hitap eden en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle tekbir minarecilik yapacağı her katmanı özenle işleyerek günümüz teknolojisinin getirdiği her türlü imkanlardan yararlanarak, özel teraziler kullanarak en düzgün minareleri inşa etmiştir. 

         – Minare inşaatı başlı başına ustalık, üstün tecrübe gerektiren önemli bir meslektir, tekbir minarecilik konusunda uzman ekibiyle, tüm şartları en ince detayına kadar hesap ederek ( Ağırlık,denge,zemin etüdü v.s) minarecilik sektöründe güvenin adı olmuştur.

         – Tekbir minarecilik her açıdan ülkesine değerli eserler katarak yoluna devam etmektedir.