İsmail Hakkı ALEMDAROĞLU

 

İsmail Alemdaroğlu Kimdir…. 

     

         01.01.1955 yılında Rize’nin Güneyce beldesinde dünyaya gelmiş, İlk ve orta öğrenimini güneycenin merkez ortaokulunda tamamlamıştır. 1975 – 1977  yılları arasında da vatani hizmetini tamamlayarak iş hayatına atılmıştır. Uzun yıllar şoförlük yaprak geçimini sağlayan İsmail Hakkı Alemdaroğlu 1986 yılından sonra inşaat sektörüne giriş yapmıştır. O yıllarda ustalık diplomasını alarak sektörde betonarme kalfalığı yaparak birçok binaya can vermiştir.

    

         1995 yılında Ankara Keçiören de yapımına başlanan Muradiye külliyesine özel olarak projelendirilmiş üç kolondan oluşan ve ince bir ustalık isteyen  minareleri kusursuz olarak tamamlayarak minare sektörüne giriş yapmıştır. O yıllarda klasik olarak on iki sütün üzerine inşaa edilen tek desen minare anlayışından sıyrılarak yapılan minarelere yeni desenler ve  altı değişik model ekleyerek bugün 200 eserden fazlasını ülkemize kazandırmıştır.

     

         Evli ve dört çocuk babası olan İsmail Hakkı ALEMDAROĞLU halen Ankara’da ikamet edip yurdumuzun  bütün illerinde eşsiz eserlerin yapımına devam etmekte ve sektörde aranılan bir usta olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.